Oyun

Bowling

Çocuğunuza daha önce bowling oyununu duyup duymadığını sorun ve cevabının ardından birlikte bowling oyunu oynayacağınızı söyleyin. Evinizde bulunan plastik kaplar, kutular, teneke kutular, plastik bardaklar vb. materyallerden birini kullanarak çocuğunuzla birlikte bir kule yapın. Çizgi, minder, oyuncak vb. kullanarak farklı uzaklıklar belirleyin. Çocuğunuzdan en yakın mesafeden başlayarak topu atmasını isteyin ve her mesafe atışı sonrası kaç tane materyal devirdiğini birlikte sayın.

Fasulye Torbası Oyunu

Çocuğunuzla birlikte bir balonun, plastik bir bardağın, kumaşın vb. materyalin içine fasulye koyarak renkli fasulye torbaları hazırlayın. Fasulye torbaların renkleri evinizdeki plastik kapların renklerine uygun olabilir. Plastik kapları oyun alanına yarım ay şeklinde dizin ve çocuğunuza bir mesafe belirleyin. Bulunduğu mesafeden uygun renkteki fasulye torbasını aynı renk plastik kaba atmasını isteyin.

Yumurta Çekme Oyunu

Masanın üzerine iki tane tuvalet kağıdı koyun ve tuvalet kağıtlarını masanın uzunluğuna göre bir kenardan diğer kenara kadar açın. Daha sonra tuvalet kağıtlarının rulo olmayan kısmına birer yumurta koyun (Haşlanmış olmasına dikkat edin ☺). Ruloların başına geçin ve ruloyu sararak yumurtayı tuvalet kağıdının dışına çıkarmadan ilk kapan olmaya çalışın.

Mikado Oyunu

Çevrenizden topladığınız 41 adet dal parçası, kürdan ya da çubuğu elinizde tutun ve masanın üzerine dik tutarak bırakın. Çubukların masanın üzerine dağılmasını sağlayın. Bunu yaparken çubuklara dokunmamalı, yukarıdan bırakmalısınız. Masanın üzerindeki dağınık çubukları diğer çubuklara dokunmadan sıra ile toplamaya çalışın. Toplama işlemi esnasında yer değiştirmeyin. Sadece doğrulabilir ya da ayağa kalkabilirsiniz. Temas etmeden en çok çubuk toplayan kazanır.

Balonla Dart Oyunu

Büyük bir kartonun üzerine 15-20 adet su balonunu şişirerek bantlayın. Düz bir alana dik duracak şekilde sabitleyin. Balonların karşısına geçerek belirli bir mesafeden ok atın ve balonları patlatmaya çalışın. Balonların üzerine sayı yazabilir ya da renklerine göre patlatabilirsiniz.