Oyun

Kovamdaki Su

Bu oyun için 2 adet kova ve suya ihtiyacınız var. Kovaların birini su ile doldurun. Çocuğunuzla karşılıklı olarak durun ve kovanın birini siz alın, diğerini çocuğunuza verin. Su dolu kova kimde ise o kişi diğer kovaya suyu sıçratarak aktarmaya çalışsın. Sıra ile bu işlemi tekrarlayın. 

Eşli Yürüme

Bu oyunu tüm aile bireyleri ile birlikte oynayabilirsiniz. İki adet uzun çubuğun uçlarına ip bağlayın ve arka arkaya gelecek şekilde çubukların üzerine çıkın. Birlikte hareket ederek yürümeye çalışın. Kendinize bir başlangıç noktası belirleyin ve her denemenizde ulaştığınız noktayı işaretleyin. Oyun bitiminde karşılaştırma yapabilirsiniz.

Parkur 

Çocuğunuzla birlikte uygun bir alana gidin. Bu alanda birlikte bir parkur hazırlayın. Sıra ile parkuru tamamlamaya çalışın. Parkur bitimi için yapboz parçaları birleştirebilir, sayı yazma yapabilir, hedefe top atma oynayabilirsiniz.

Sar Sar

Çocuğunuzla birlikte uygun bir alana gidin. Bir tuvalet kağıdı ya da krapon kağıdı kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun etrafında dönerek onu sarın ve kurtulmasını isteyin. Kurtulurken kağıtları yırtmaması gerektiğini hatırlatın. Denemesine fırsat verin. Daha sonra çocuğunuzdan sizi sarmasını isteyin ve kurtulmaya çalışın.