Oyun

Oyun, çocuğun işidir.

Su Balonu Taşıma

Çocuğunuzla birlikte uygun bir açık alana gidin ve su balonları ve kaşığı çocuğunuza gösterin. Başlangıç ve bitiş noktası belirleyin. Başlangıç noktasından başlayarak bitiş noktasına kadar balonu düşürmeden ulaştırmasını isteyin. Oyunu vücudunun farklı bölgelerinde taşımasını isteyerek zorlaştırabilirsiniz. Ayağınla taşı, koltuk altında taşı vb. ☺

Makarnalarla Golf

Bu oyun için renkli toplara ve deniz makarnasına ihtiyacınız var. ☺ Çocuğunuzla uygun bir alana gidin ve bu alanda sınırlı bir yer belirleyin. Deniz makarnalarını kullanarak topları alanın dışına çıkarması gerektiğini söyleyin. Bir müzik açın ve müzik bittiğinde durmasını isteyin. Oyun bitiminde topları sayın. 

Sırtımdaki Toplar

5 litrelik bir su şişesinin üst kısmında bir topun sığabileceği kadar bir delik açın ve şişeyi topla doldurun. Daha sonra şişeyi çocuğunuzun sırtına bağlayın ve şişedeki topların hepsini boşaltmasını isteyin. Bunu nasıl yapması gerektiğini ona sorun. Fikirlerini uygulamasına fırsat verin. Eğer fikir yürütemezse rehberlik edin. 

O da Ne?

Çocuğunuzla uygun bir alana gidin. Çarşaf boyutunda bir kumaşı yere serin ve çocuğunuzdan üzerine sırt üstü yatmasını isteyin. Vücudunuzun farklı bölümlerini kullanarak kumaşı çekmeye çalışın. Daha sonra kumaşın üzerine siz yatın ve çocuğunuzdan sizi çekmesini isteyin.