Oyun

Uçan Toplar

Çocuğunuzla birlikte uygun bir açık alana gidin ve bir kumaş parçasını yere serin. Üzerine topları dökün. Çocuğunuzla karşılıklı olarak durun ve topları dökmeden kumaşı havaya kaldırın. Topları zıplatmaya başlayın. Bu oyundaki göreviniz topları düşürmeden seçtiğiniz bir müzik boyunca kumaşı sallamak. ☺

Koca Ayaklar

Kalın bir kartonu ayak şeklinde kesin. Tırnak kısmına renkli toplar yapıştırın ve bir ip yardımı ile üzerine çocuğunuzun ayağı içine girecek şekilde bir bant oluşturun. 

Hedefteki Bardaklar

Alçak bir ağacın dallarına bardaklar asın. Bir mesafe belirleyin ve çocuğunuzdan yere uzanmasını isteyin. Uzandığı yerden su tabancası ile hedefteki bardakları vurmasını söyleyin. Tüm bardakları vurmasını sağlayın. Bir sonraki aşamada bardaklara sayılar ya da görseller yapıştırabilir ve sizin söylediğiniz sayı veya görseli vurmasını isteyebilirsiniz. 

Ağaçtaki Meyveler

Ağaç dallarına ip ile çocuğunuzun ulaşabileceği boyda meyveler asın. Çocuğunuza bu meyveleri ellerini kullanmadan nasıl yiyebileceğini sorun. Dallardaki meyvelerden birini seçip ellerini kullanmadan yemesini isteyin. Daha büyük yaş grubu çocuklarınız için meyvelere bir süre bakmasını ve gözlerini kapatarak o meyveye ulaşmasını isteyebilirsiniz. Ulaştığı meyvenin doğru meyve olup olmadığı ile ilgili sohbet edebilirsiniz.