Oyun

Tahteravallideki Kovalar

Çocuğunuzla birlikte tahteravalli olan uygun bir alana gidin ve tahteravallinin üzerine belirli aralıklarla kovalar yapıştırın. Çocuğunuzdan yerdeki karları alarak top yapmasını ve kovalara atmaya çalışmasını isteyin. Bir süre sonra tahteravalliyi hareket ettirin ve bu şekilde hedefe ulaşmasını sağlamaya çalışın. 

Kar Temizliği

Çocuğunuzla birlikte karla kaplı uygun bir alana gidin. Bir alan belirleyin ve bu alana renkli toplar ya da ponponlar dökün. Çocuğunuzdan buradaki kirleri temizlemesini isteyin. Süpürge, kürek vb. yardımı ile kardaki kirleri temizlemesini sağlayın. 

Spagetti Yarışı 

Bu oyun için iki adet teneke kutu ve spagettiye ihtiyacınız var. Çocuğunuzla karşılıklı oturun ve bir teneke kutu verin. Diğer teneke kutuyu da siz alın. Ortaya spagettileri dökün. Bir müzik açın ve müzik bitene kadar teneke kutuya spagetti koymaya çalışın. Oyun bitiminde kimin daha çok spagetti koyduğunu sayın. 

Mini Buz Hokeyi

Çocuğunuzla birlikte bir gün önceden derin ve geniş bir kaba farklı materyaller ve su koyarak dondurun. Dondurduğunuz kabı buzluktan çıkarın ve oyuncaklar yardımı ile karşılıklı iki kenara kale yapın. Çay kaşıkları ve şişe kapağı yardımı ile buz hokeyi pistiniz ve oyununuz hazır. ☺