Oyun

Renkli Halkalar

Çocuğunuzla birlikte uygun bir açık alana gidin ve kartondan halkalar hazırlayın. Daha sonra uygun bir yere bir çubuk saplayın ve dik durmasını sağlayın. Çocuğunuzdan bu halkaları çubuğa geçirmesini isteyin. Oyun bitiminde kaç tane halka geçirdiğini sayabilir, hangi renk halkaların geçtiğini kontrol edebilir, halkaların büyüklüklerini kontrol edebilirsiniz. ☺

Kule 

Çocuğunuzla yere oturun. Oturduğunuz yerin düz bir zemin olmasına dikkat edin. Ortadaki bardakları göstererek ne yapabileceğinizi sorun. Fikirlerini aldıktan sonra çocuğunuza bir kule yapacağınızı fakat bunu gözleri bağlı bir şekilde yapacağınızı açıklayın. Çocuğunuz hazır olduğunda gözlerini bağlayın ve kuleyi oluşturmasına rehberlik edin. 

Zıplama Duvarı

Yere aynı mesafe aralıklı 10 adet çizgi çizin ve başlangıç noktasını belirleyin. Çocuğunuzdan başlangıç noktasından zıplamasını isteyin. Ulaştığı noktayı işaretleyin. Daha sonra aynı işlemi siz yapın ve siz de ulaştığınız noktayı işaretleyin. Çocuğunuzun zıplama işini tekrarlamasına rehberlik edin. 

El Ayak

Yere farklı yönlere bakan el ve ayaklar koyun. Bunu yaparken bir sıra belirlemeli ve çocuğunuzdan bu sıraya uygun olarak ilerlemesini istemelisiniz. Bir müzik açın ve müzik bitmeden yolu tamamlamasını isteyin. Siz de çocuğunuzla aynı anda başlayarak oyunu zorlaştırabilirsiniz.