Oyun

Oyun, çocuğun işidir.

Top Taşıma

Çocuğunuzla birlikte uygun bir açık alana gidin. Büyük bir topu nasıl taşıyabileceğinizle ilgili sohbet edin. Daha sonra çocuğunuzun sunduğu fikirleri tek tek deneyin. Sizin fikirlerinizi de deneyin. En çok eğlendiği, zorlandığı, güldüğü vb. taşıma şekillerini sorun ve sohbet edin.

Islak Ayaklar

Çocuğunuzla birlikte uygun bir açık alana gidin. Su dolu büyük bir kabın içine renkli topları dökün. Bu topları müzik durana kadar toplaması gerektiğini fakat bunu yaparken ellerini değil ayaklarını kullanacağını söyleyin. Ayakları ile topları toplamasına rehberlik edin. Oyun bitiminde kaç tane top topladığını sayabilir, topları renklerine göre gruplayabilirsiniz.

Hedefteki Kova

Yere alt alta bitişik şekilde 4 adet daire çizin. Dairelerin en üstüne içi su dolu bir kova koyun. Çocuğunuza bir mesafe belirleyin. Belirlediğiniz mesafeden farklı ağırlıkta materyaller atmasını isteyin ve materyallerin ulaştığı noktaları inceleyin.

El Yok

Bu oyun için tüm aile bireylerine ihtiyaç vardır. 🙂 Uygun bir alanda el ele tutuşarak daire olun. Topu havaya atacağınızı ve topun yere düşmemesi gerektiğini söyleyin. Topu havada tutmak için vücudunuzun tüm bölümlerini kullanabileceğinizi fakat ellerinizi bırakmamanız gerektiğini hatırlatın. Topu havaya atın ve oyuna başlayın.

El Arabası

Başlangıç ve bitiş noktası belirleyin. Yüz üstü yere yatıp ellerinin üzerinde kalkmasını isteyin ve ayaklarından tutarak onu bitiş noktasına ulaştıracağınızı söyleyin. Başlangıç noktasından başlayarak çocuğunuzu el arabası şeklinde bitiş noktasına ulaştırın. Daha sonra çocuğunuzun da size bunu yapmasını isteyebilirsiniz.