Oyun

Oyun, çocuğun işidir.

Renkli Balonlar

Su balonları renkli sularla doldurun ve bir kartona yapıştırın. Bu kartonu açık bir alanda uygun bir yere asın. Bir mesafe belirleyin. Çocuğunuzdan o mesafeden ok, taş vb. materyaller fırlatarak balonları patlatmasını isteyin. Bütün balonlar patladıktan sonra ortaya çıkan resimde neler gördüğü ve renk karışımları ile ilgili sohbet edin.

Kodlama 

Uygun bir alanda kağıt veya renkli kartonlar yardımı ile bir yol hazırlayın. Çocuğunuzu başlangıç noktasına yerleştirin ve gözlerini bağlayın. Her adımda uygun omzuna dokunarak bitiş noktasına ulaşmasına yardımcı olun. Bir sonraki aşamada seçtiğiniz kağıtların yanına materyaller yerleştirebilir ve çocuğunuzun uygun eline dokunarak o materyali almasını isteyebilirsiniz.

Hedefteki Bardaklar

Alçak bir ağacın dallarına bardaklar asın. Bir mesafe belirleyin ve çocuğunuzdan yere uzanmasını isteyin. Uzandığı yerden su tabancası ile hedefteki bardakları vurmasını söyleyin. Tüm bardakları vurmasını sağlayın. Bir sonraki aşamada bardaklara sayılar ya da görseller yapıştırabilir ve sizin söylediğiniz sayı veya görseli vurmasını isteyebilirsiniz.

Ağaçtaki Meyveler

Ağaç dallarına ip ile çocuğunuzun ulaşabileceği boyda meyveler asın. Çocuğunuza bu meyveleri ellerini kullanmadan nasıl yiyebileceğini sorun. Dallardaki meyvelerden birini seçip ellerini kullanmadan yemesini isteyin. Daha büyük yaş grubu çocuklarınız için meyvelere bir süre bakmasını ve gözlerini kapatarak o meyveye ulaşmasını isteyebilirsiniz. Ulaştığı meyvenin doğru meyve olup olmadığı ile ilgili sohbet edebilirsiniz.