Oyun

Oyun, çocuğun işidir.

Tilki Tilki Saatin Kaç?

Aileden birini tilki seçin. Tilki olan kişiden duvarın önüne geçmesi istenir. Diğer kişiler de duvardan uzak bir yerde yan yana sıra olurlar. Tüm grup tilkiye saatin kaç olduğunu sorar. Tilki saat kaç derse o kadar adım atılır. Adım atarken adımlar yüksek sesle sayılır. Tilkinin yanına gelindiğinde yavaşça tilkinin arkasına dokunulur ve kaçılır. Tilki kaçanlardan birini yakalamaya çalışır ve yakalanan kişi tilki olur. Bu şekilde diğer çocuklar da tilki oluncaya kadar oyuna devam edilir.

Sünger Topu

İki kova hazırlayın ve içlerini su ile doldurun. Çocuğunuzla karşılıklı olarak kovaların yanında durun ve süngerleri ıslatarak birbirinize atın. Süngerler size değmezse puan kazanırsınız. En çok ıslanan kişi oyunu kaybeder.

Bardağı Yakala

Uygun bir alana bir masa yerleştirin ve masanın üzerine dağınık şekilde bardaklar koyun. Bir lastiğin etrafına dört adet ip bağlayın ve iplerden tutarak lastiği esnetin. Esnettiğiniz lastikle bardakları tutun. Tüm bardakları üst üste dizerek kule yapın.

Hulohop Dalgası

Bu oyun için bir hulohopa ve tüm aile bireylerine ihtiyacınız olacak. ☺ Tüm aile bireyleri yan yana dizilin ve el ele tutuşun. Sıra ile elleri bırakmadan hulohopun içinden geçerek hulohopu sondaki kişiye ulaştırmaya çalışın. ☺