Oyun

Oyun, çocuğun işidir.

Sprey Uzakta

Bu oyun için şişeler, plastik bardaklar vb. kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz malzemeyi yan yana düz bir zemine dizin. Bir mesafe belirleyin. Çocuğunuzdan belirlediğiniz mesafeden su tabancası ya da fıs fıs şişesi ile bardağın üzerine dizdiğiniz malzemeyi su sıkarak devirmesini isteyin. Malzemeleri yan yana dizdiğiniz gibi kule de yapabilirsiniz.

Balon Tenisi

2 adet karton tabağı uzun bir çubuğa sabitleyin. Çocuğunuzla karşılıklı geçin ve bir balon yardımıyla tenis oynayacağınızı söyleyin. Tenis oynarken mesafenizi belirleyebilmek için tam ortanıza bir çizgi çizebilirsiniz. Daha sonra oyunun ikinci aşaması olarak boyunuzu aşacak şekilde bir ip gerebilir ve balonu ipin üzerinden atmaya çalışabilirsiniz.

Süngerle Su Bombası

Süngerleri uzun şeritler halinde kesin ve yıldız oluşturacak şekilde birbirine bağlayın. Hazırladığınız sünger bombalarını su dolu bir kabın içine koyun. Aldığınız sünger bombalarını birbirinize atabilir, belirli bir mesafedeki kovaya atabilir, su taşıma oyunu oynayabilir, hedef vurmaya çalışabilirsiniz.

Uzun Atlama

Bu oyun için açık alanda bir oyun alanı belirleyin. Yere tebeşirlerle çizgiler çizin. Bir başlangıç noktası belirleyin ve çocuğunuzdan o noktadan en uzak noktaya çift ayak zıplamasını isteyin.

Balon Durdurma

Bu oyun için açık alanda bir oyun alanı belirleyin. Balonu yukarı atın ve çocuğunuzdan balonu yere düşürmemesini isteyin. Her vuruşta saymasını söyleyin. Eğer balon yere düşerse baştan saymasını isteyin. oyunu zorlaştırmak için 2 ya da 3 tane balon kullanabilirsiniz.