Hareket Etkinliği

Hareket etkinliklerinde; çocuk kendini tanıma, başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi becerilerini geliştirir. Hareket etkinlikleri sırasında kendini tanıma fark etme, uyum başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi konularında güçlü ve öz değerlendirme fırsatlarına sahip olurlar.

Eller için Basit Egzersizler 1

Yere oturun ve ayaklarınızı öne doğru uzatın. Ellerinizi omuz hizasında öne doğru uzatın. Parmaklarınızı yavaşça kapatın ve açın. Şimdi ellerinizi geriye yaslayın ve birkaç saniye dinlendirin. Bu egzersizi 10-15 defa tekrarlayın.

Eller için Basit Egzersizler 2

Yere oturun ve ayaklarınızı öne doğru uzatın. Ellerinizi omuz hizasında kaldırın ve öne doğru uzatın. Önce başparmağınızı içeri alacak şekilde parmaklarınızı kapatın ve yumruk yapın. Şimdi yumruğunuzu açın ve tekrar kapatın. Sonra yumruğunuzu önce saat yönünde, ardından saatin tersi yönünde döndürün. Bu egzersizi 10-15 defa tekrarlayın. Bağdaş kurarak oturun. Avuçlarınızı açık ve yukarı bakacak şekilde ellerinizi öne doğru gergin bir şekilde uzatın. Şimdi kollarınızı dirsekten yavaşça bükün. Parmaklarınızla omuzlarınıza dokunun. Ardından ellerinizi tekrar öne doğru uzatın.