Hareket Etkinliği

Hareket etkinliklerinde; çocuk kendini tanıma, başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi becerilerini geliştirir. Hareket etkinlikleri sırasında kendini tanıma fark etme, uyum başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi konularında güçlü ve öz değerlendirme fırsatlarına sahip olurlar.

Hareketi Tanıyalım 3

Dizlerinizin üzerinde oturun ve ellerinizi dizlerinizin üzerine koyun. Nefes alarak başınızı geriye doğru itin ve bu esnada ellerinizi de ayaklarınızın yanına doğru olarak yere bastırın. Ellerinizi topuklarınıza alarak gövdenizi geriye doğru itin. Bedeninizi esnetebildiğiniz kadar esnetin. Esnetirken de ellerinizi topuklarınıza doğru bastırın. Bu hareketi 7 kere tekrarlayın. Her hareket değiştirme sırasında nefes alıp vermeyi unutmayın. 

Yüz üstü yere yatın. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ellerinizi başınızın altına koyun ve bu pozisyonda 10 a kadar sayın. Bu hareketi 7 kere tekrarlayın. Yüz üstü yere yatın. Bacaklarınızı birleştirin. Gövdenizi dirseklerinizden destek alarak kaldırın ve ellerinizle yanaklarınızı tutun. 10 a kadar sayın ve dirseklerinizi indirin. Bu hareketi 7 kere tekrarlayın.

Öğrendiklerimi Uyguluyorum 1

Ayaklarınızı dizlerinizin üzerinde birleştirerek oturun ve kollarınızı açın (Kuş).

Ayakta düz durun. Bir ayağınızı dizinize yapıştırın ve kollarınızı havaya kaldırın (Ağaç).

Dizlerinizin üzerinde oturun. Gövdenizi kollarınızı bacaklarınızla gövdeniz arasında sıkıştırarak öne doğru eğin (Kaplumbağa).

Ayakta dik bir pozisyonda durun. Yavaşça ellerinizi yere koyun ve başınızı ellerinizin arasına doğru eğin (Dağ).

Dizlerinizin üzerinde kalkın. Ellerinizi yavaşça yere koyun ve başınızı havaya kaldırın (Kedi). Yere oturun ve bağdaş kurar gibi ayak tabanlarınızı birleştirin. Ayaklarınızı tutarak dizlerinizi sallayın (Kelebek).