Hareket Etkinliği

Hareket etkinliklerinde; çocuk kendini tanıma, başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi becerilerini geliştirir. Hareket etkinlikleri sırasında kendini tanıma fark etme, uyum başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi konularında güçlü ve öz değerlendirme fırsatlarına sahip olurlar.

Devekuşu

Ayaklarınızı bir miktar açarak dik bir pozisyonda durun. Yavaşça derin bir nefes alın. Öne doğru hafifçe eğilin ve ellerinizi geriye alarak yukarı doğru uzatın. Başınızı düz tutarak ileriye bakın. Vücut ağırlığınızı ayak parmaklarınızda dengeleyin ve nefes verin. Bunu 3-6 defa tekrarlayın.

Yabanarısı

Ayaklarınızı birleştirerek dik bir şekilde ayakta durun. Bedeninizi ve başınızı düz tutarak öne doğru eğilin. Sağ ayağınızı geriye uzatın ve bacağınızla bedeniniz düz bir çizgi oluşturacak şekilde yukarı kaldırın. Ellerinizi, avuçlarınız birbirine bakacak şekilde bedeninizin iki yanında tutarak geriye uzatın. Bu pozisyonda derin bir nefes alın ve bir yabanarısı gibi vızıldayarak nefes verin.