Hareket Etkinliği

Hareket etkinliklerinde; çocuk kendini tanıma, başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi becerilerini geliştirir. Hareket etkinlikleri sırasında kendini tanıma fark etme, uyum başa çıkma, bireysel sorumluluk, kendine güven ve zaman yönetimi konularında güçlü ve öz değerlendirme fırsatlarına sahip olurlar.

Sırt Egzersizleri

Bacaklarınızı öne doğru uzatarak oturun ve ayaklarınızı birleştirin. Şimdi her iki elinizle, bir diğer bileğinizi tutarak kollarınızı yukarı kaldırın. Şimdi nefes alın ve sağ elinizle sol bileğinizi başınızın arkasında sağa doğru çekin, ardından ellerinizi tekrar baş hizasına getirin. Boyun ve baş düz konumda olmalıdır. Şimdi nefes verin ve dik bir pozisyonda oturarak ellerinizi yukarı doğru gergince uzatın. Bu egzersizi 6-12 defa tekrarlayın.

Karın ve Sırt Egzersizleri

Bacaklarınızı öne doğru uzatarak oturun. Ellerinizi öne uzatıp parmaklarınızı birbirine kenetleyin ve sonra ayak parmaklarınızın üzerine koyun. Şimdi ellerinizi ve üst bedeninizi saat yönünde büyük bir daire çizerek öne ve arkaya eğilin. Bedeninizi geriye büktüğünüzde ellerinizi uyluklarınıza değdirin ve öne doğru büktüğünüzde ayaklarınıza değdirin. Bu egzersizi 5-10 defa tekrarlayın.